MENÜ
SEN DE Mİ BRÜTÜS ?

Yazılar

SEN DE Mİ BRÜTÜS ?

Sağlıklı besleniyorum. Suyumu yeterli içiyorum. Spora da başlayacağım. Ohh!!

 

En sağlıklı benim ve ideal kiloma çok kısa sürede ulaşacağım. Neler mi yapıyorum hemen anlatayım.

 

Sabah uyanıyorum. Güzel bir kahvaltı!

1 tane yumurta, 1 tane avokado, yumurtanın üzerine keten tohumu, yanında biraz peynir ve koca bir bardak  taze sıkılmış meyve suyu. Ekmek mi ? Ekmek yemiyorum çünkü kilo aldırıyor. Avokado yiyorum çünkü çok sağlıklı ve diğer yediklerim de vitamin deposu. Üstelik kilo verdiriyor!

 

Ara öğün yapıyorum. Ara öğün önemli. Sağlıklı yağ asitleri içerdiği için 1 kase kuruyemiş yiyorum. Çikolata yemiyorum kilo aldırdığı için. Bıraktım tatlıları. Onun yerine kuru hurma yiyorum 5-6 tane. Hem tatlı ihtiyacımı kesiyor hem de faydalı.

 

Ana öğünlerimde de çok dikkatliyim. Sebze haşlama veya ızgara et yiyorum. Yanında da bool salata. Salatamın içinde bol yeşillik, kırmızı kapya biber, havuç, domates gibi sebzeler var. İçine chia tohumu koyuyorum kilo verdiriyor diye. Biraz nar koyuyorum antioksidan olsun diye. Biraz da kinoa koyuyorum o da çok faydalıymış.  Ay yağ ve nar ekşisi de koyuyorum napayım yiyemiyorum öbür türlü. Ondan da bir şey olmaz artık o kadar  dikkat ediyorum. Ekmek, pilav yemiyorum tabi ki!

 

 

Akşam yemeğinden sonra da pek bir şey yemiyorum aslında. Saat 19:00’dan sonra yemek kilo aldırıyor. Kırk yılda bir, bir parça bişey atıyorum ağzıma.

 

Haftada bir tartılıyorum, başta her şey güzel gidiyordu. Sonraki haftalar kilo almaya başladım. Baktım durum değişmiyor bir diyetisyene danıştım. Aynen bu şekilde neler yediğimi anlattım.


Bir de neler duyayım!!! Yediğim hurmalar….

 

Nasıl yani ? Kırmızı biber de mi ? Avokado da mı fazla olmuş ? Onu çeyrek yiyip  1 dilim ekmek yesem daha mı iyi ?

Ne salatam da mı yüksek kalorili?

 

 

‘’Diyetisyen olarak bu söylemleri çok sık duyarız. Sağlıklı besinleri beslenmenizde bulundurmak doğru fakat porsiyonları çok önemli. Hayat boyu sevdiğiniz bir besini çıkarmanız mümkün değil. Özleyince daha çok yiyeceğiniz ve verdiğiniz kiloları alacağınız garanti.

Oysa ki 5-6 tane hurma ve 1 kase kuruyemiş yemek yerine keyfini çıkararak 2-3 parça çikolata ve 1 bardak sütlü kahve içmek daha iyi bir ara öğün olacaktır.

 

Doğru beslenmek sadece sağlıklı besinlerden ibaret değildir. Yaşam koşullarına ve bireyin isteğine uygun, dengeleyerek beslenmek ve bunu yaşam boyu sürdürmek mümkün!''

 

Diğer Yazılar