MENÜ
KİLO VERMENİZE ENGEL OLAN 5 ADIM

Yazılar

KİLO VERMENİZE ENGEL OLAN 5 ADIM

Kilo vermek bu kadar zor olmamalı diyenlerdenseniz, belki de farkında olmadan bambaşka hatalar yapıyorsunuzdur. Bunlar neler olabilir, bir bakalım.

 

1.      Spor yapayım kilo veririm.

Spor sağlığınız için harikadır, kilo kontrolü sağlar. Ancak tek başına yeterli değildir eğer kilo vermek istiyorsanız sporun yanında beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Unutmayın kötü beslenmeyi spor tek başına telafi edemez.

 

2.      Beslenme düzenimi tamamen değiştireceğim.

Yıllardır süregelen alışkanlıklarınızı birden değiştirebilmeniz kalıcı bir durum olamayacaktır. Bu süreçte hayat boyu yapabileceğiniz küçük ama kalıcı değişikler olsun. Beslenme planınız yaşam tarzınıza uygun olsun.

 

3.     İlaçlar her şeyi kolaylaştıracak.

Hepimiz kilo verme sürecinde mucizeler bekleriz, sihirli değnekler olsun isteriz. Ama hiçbir ilaç ya da bitkisel destek sizin kurtarıcınız olmayacaktır, aksine bu ilaçlar sizin sağlığınızı tehdit etmektedir.

 

4.    Hemen çok hızlı kilo vermeliyim.

Nasıl ki 2 haftada birden 10 kilo almadıysanız o 10 kiloyu da birden vermeniz mümkün olmayacaktır. Öncelikle bunun bir süreç olduğunu Kabul etmeniz kendinize buna göre zaman belirlemelisiniz. Bu anlamda yapılan açlık diyetleri sağlığınızı riske atar.

 

5.      Olmuyor, bırakıyorum.

Her pazartesi başlayan ve akşamında sonlanan diyetlerden bıkmadınız mı? Kendinize motive edecek şeyler yapın. Bu bir diyet ya da spor arkadaşı olabilir, içine sığmadığınız bir kıyafetiniz olabilir. Bu sayede bir hedef belirleyin ve hedefe ulaşıncaya kadar vazgeçmeyin.

Diğer Yazılar